Biżuteria z bursztynem - jak ją nosić?

Biżuteria z bursztynem - jak ją nosić?

Jak nosić biżuterię z bursztynu?

Czym jest bursztyn?

Bursztyn jest skamieniałą żywicą drzew iglastych, która powstawała przez wiele milionów lat w wyniku różnych procesów zarówno biologicznych jak i chemicznych. Już w starożytności bardzo ceniono bursztyn ze względu na swoje piękno, rzadkość oraz przypisywane mu właściwości lecznicze oraz magiczne. Starożytni Rzymianie jako jedni z pierwszych zaczęli wykorzystywać bursztyn do produkcji biżuterii, która była uważana za towar luksusowy. W dzisiejszych czasach bursztyn wykorzystuje się do produkcji różnych wyrobów, jednak najczęściej jest to biżuteria. Oto mały poradnik w jaki sposób najlepiej dobrać biżuterię z bursztynu.

 

Jak dobrać biżuterię z bursztynu?

1. Dopasowanie do stroju

Biżuteria z bursztynu jest nie tylko piękna, lecz także ponadczasowa i uniwersalna. Dobierając swój zestaw bursztynowej biżuterii weź pod uwagę rodzaj stroju jaki masz zamiar ubrać. 

 

Styl codzienny - Wiadomo, że na codzień przed wyjściem do pracy, czy na spotkanie z koleżanką nie przykładamy za dużej uwagi do rodzaju biżuterii jaką założymy. Zazwyczaj zakładamy to co zawsze, lub to co akurat leży pod ręką. Jeśli chodzi o styl codzienny to świetnie pasuje prosta i delikatna biżuteria jak na przykład komplet https://www.dorbur.com/p/320/komplet-misie , która doskonale komponuje się z naszymi codziennymi ubraniami. Możesz go założyć do prostego t-shirtu z jeansami, lub nawet do koszuli z marynarką.

 

  • Styl wieczorowy - Wyjścia bardziej formalne - tu już zdecydowanie przykładamy uwagę do zakładanej biżuterii, aby ją odpowiednio dopasować do naszej stylizacji, czy to długa suknia wieczorowa czy też garnitur. Jaka biżuteria bursztynowa zatem pasuje? Do długich lub krótkich sukni wieczorowych proponujemy bardziej okazałe wisiory proste, czy też bogato zdobione srebrem czy srebrem pozłacanym. Wiadomo, że nie każdy lubuje się w dużej biżuterii, dlatego też można dobrać coś bardziej subtelnego w postaci broszki https://www.dorbur.com/p/328/motyl-02 , która subtelnie podkreśli marynarkę od garnituru. 

            Blog 1           Blog 1.1

2. Kolorystyka i Stylizacja

W jubilerstwie można spotkać wiele kolorów bursztynu - od białego po głęboko brunatny. Możesz tę cechę również wziąc pod uwagę podczas dobierania biżuterii z bursztynem do Twojej stylizacji. 

 

  • Bursztyn Koniakowy - Ten odcień bursztynu idealnie będzie się komponował z ciepłymi kolorami ubrań takimi jak beże, czerwienie, zielenie czy też brązy. 
  • Bursztyn Mleczny - Jasny bursztyn dobrze wygląda z neutralnymi kolorami typu biel, szary czy czarny. Do stworzenia fajnego kontrastu w Twojej stylizacji można również dodać biżuterię z mlecznym bursztynem do bardziej odważnych kolorów typu fioletowy czy niebieski.

 

Jeśli nie chcesz stawiać na pojedyńczą kolorystykę bursztynu  - mamy dla Ciebie rozwiązanie! Możesz wybrać między innymi biżuterię, która posiada każdy podstawowy kolor bursztynu , czy to w postaci pierścionka https://www.dorbur.com/p/446/srebrny-kwiat-02 , czy też wisiorka https://www.dorbur.com/p/315/serce-pikowane . Taki rodzaj biżuterii z pewnością będzie pasował do każdej wybranej przez Ciebie stylizacji!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napisz komentarz

Instagram

Dołącza do nas na Instagramie

Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
Ustawienia Polityka prywatności